wtorek, 12 listopada 2013

Jak zrobić fotomontaż?

Uwielbiam strasznie zdjęcia, które są tak przerobione, ze wyglądają jak np. z jakiejś gry. Może to zrobić niemal każdy z nas, ale nie zawsze efekt jest dobry. Wymaga to masy ćwiczeń, naprawdę, wielu ćwiczeń, aby osiągnąć bardzo dobry efekt. Nie jestem w tym dobra, bo nie za bardzo zajmuje się fotomontażem, ale mogę wam pokazać jak to mniej więcej zrobić, a wam jeśli się to spodoba będziecie mogli ćwiczyć.

Jak zrobić fotomontaż 

1. Szukamy zdjęcia, najlepiej z białym lub jasnym tłem, które łatwo możemy wyciąć.
Ja wybrałam takie jakieś pierwsze lepsze:

2. Teraz szukamy krajobrazu lub jakiegoś pomieszczenia na którym chcemy umieścić osobę. Przyznam, że popełniłam mały błąd biorąc zdjęcie krajobrazu na którym była użyta jakaś koloryzacja bądź akcja, bo zepsuło to dosyć efekt i nie pasowało zbytnio do zdjęcia. Wybrałam takie zdjęcie:3. Wracamy do zdjęcia. Wymazujemy tło lub wycinamy je tak dokładnie aby nie było żadnego śladu po nim. Nie zapominajmy o kosmykach włosów, niezbędne kosmyki wymazujemy, a inne dobrze wycinamy. Wklejamy i pomniejszamy (jeśli to potrzebne) to zdjęcie w wybrane miejsce na krajobrazie.

4. Klikamy Ctrl + Shift + N, aby zrobić nową czysta warstwę. Wybieramy z palety pędzel i jego kolor i w wybranym miejscu na zdjęciu malujemy kolorem. W moim wypadku, gdy umieszczę kobietę na środku, to żółte światło z nieba będzie padać na jej głowę i tam rysujemy pędzlem na żółto, a na dole lekko na fioletowo. Po prawej na dole wybieramy "Overlay" i wybieramy widoczność na taką jak nam pasuje, aby wyglądało naturalnie.

Efekt:


Efekt nie jest najlepszy w  moim przypadku, ale jak się poćwiczy, to wychodzą cuda :) 

2 komentarze:

 1. Przydatny wpis, ale nigdzie nie napisałaś o jaki program graficzny chodzi (albo przynajmniej nie widzę :)). Oczywiście zapewne chodzi o PS'a, ale pamiętaj że takich programów jest znacznie więcej.
  Zastanawiałam się ostatnio nad pomysłem na sesję zdjęciową. Może coś zatytułowanego "Paryski szyk"? Chodzi mi tutaj głównie o zdjęcia fashion - zadbane kobiety ubrane w eleganckie ubrania o prostym kroju, jednocześnie niezwykle kobiece np. z kapeluszem na głowie. Nawet wystarczy wpisać w google np. "french style fashion". Fajnie by było jakby udało Ci się napisać kolejną notkę na blogu ze zdjęciami w tym stylu. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jasne, biorę się za szukanie zdjęć. Dziękuje za pomysł i opinie :)

   Usuń

Credits

Zdjęcie z nagłówka autorstwa: hq-pictures.com