niedziela, 26 stycznia 2014

Jak wyretuszować sylwetkę?

Instrukcja na retusz twarzy już była, więc teraz pora na resztę ciała. Oczywiście pamiętajcie, że jestem amatorką i efekt nie będzie profesjonalny, ale mnie zadowala i tak :) Ktoś kto nie lubi czegoś w swoim ciele może śmiało się naprawić!1. Otwieramy zdjęcie, które chcemy retuszować. Oto moje:


2. Za pomocą lupy przybliżamy zdjęcie do takiej bliskości jaka nam odpowiada
3. Wybieramy z paska narzędzi palec smudge tool
4. W górnym okienku dobieramy kształt i rozmiar pędzla


Kształt i rozmiar pędzla to decyzja każdego z nas, komu wygodniej. Tutaj biodra są blisko rąk więc będziemy potrzebować małego.

5. Załóżmy, że zaczniemy od bioder, bo np. chcemy aby były proste bez wcięcia. Bardzo małymi ruchami rozcieramy biodra do środka w odpowiedni dla nas kształt.
To nie będzie nic dziwnego jesli rozciągniecie kawałek ręki, albo kontury będą rozmazane i nie wyglądały realnie. Po zmniejszeniu możemy użyć gumki i wymazać przestrzeń między biodrem a reką, a kontury ciała przyciemnić tą ręką zaraz obok palca którego używamy teraz.
Potem wędrujemy do drugiej strony bioder i do ud i czego tylko sobie życzymy.

Oto mój efekt:
2 komentarze:

  1. Ja ostatnio bawiłam się w retusz używając filtra - skraplanie. Oczywiście zanim dojdzie się do wprawy trochę czasu to zajmie, ale warto :) W ogóle największa zabawa zaczyna się przy "trudnym tle" (np. inni ludzie, budynki itd.), bo jednolite to żaden problem :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Racja, przy jakimś tle jest o wiele trudniej, nawet bardzo, ale instrukcja też przyda się do drobniejszych poprawek :)

      Usuń

Credits

Zdjęcie z nagłówka autorstwa: hq-pictures.com